Budowa sklepu internetowego Autyzm Sklep

Sklep internetowy autyzm-sklep.plWedług większości raportów rynek e-commerce w Polsce bardzo szybko się rozwija. W 2019r jego wartość ma przekroczyć 50mld zł. Nie dziwi więc fakt, że większość sklepów tradycyjnych przechodzi do internetu, chcąc dalej się rozwijać. Z drugiej strony coraz więcej kupujących woli wyszukać, obejrzeć i nabyć produkt w internecie. Głównie z uwagi na dużo krótszy czas poświęcony na zakup jak oraz łatwość wyszukania produktu i porównania go z innymi.
Sklepem, który jest potwierdzeniem rozwoju tej branży jest autyzm-sklep.pl. Poprzednia jego wersja była stworzona w WebReklamie. Sklep z czasem się rozrósł i była wymagana jego przebudowa - zarówno wizualna jak i techniczna. Dlatego jest nam niezwykle miło, że po raz kolejny WebReklama została wybrana do budowy nowej wersji sklepu internetowego autyzm-sklep.pl, a jej oprogramowanie Web-eCommerce do obsługi zamówień internetowych.

Autyzm-sklep.pl to sklep internetowy dla rodziców dzieci autystycznych oraz osób chorych na autyzm. Posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów - zabawek, książeczek, gier, a także suplementów diety. Sklep działa już od wielu lat. Poprzednia jego wersja również była budowana w WebReklamie. Po kilku latach wymagany był jego refresh, a wraz z jego rozbudową i większym asortymentem także zmiany modułach magazynowych.

Od strony wyglądu sklep został dostosowany do obecnie panujących trendów w webdesignie  jednak z zachowaniem elementów i charakterystycznych kolorów związanych z dotychczasową identyfikacją wizualną i key visual. Stąd przewaga na stronie łagodnych barw. W tym przede wszystkim błękitnego i żółtego, które nawiązują do logo. Elementem charakterystycznym zostały kolorowe okręgi, które są elementem sygnetu i  pojawiają się w różnych miejscach strony interentowej zarówno jako urozmaicenie grafiki jak i jako przyciski funkcjonalne - np. do przewijania zdjęć.

Sklep został także dostosowany do wyświetlania w różnych urządzeniach. Teraz dobrze się prezentuje nie tylko na komputerach desktopowych ale i dodatkowo na smartfonach i tabletach. Jest więc on całkowicie responsywny (RWD). Dlatego teraz klienci mogą wygodnie dokonywać w nim zakupów lub przeglądać produkty mając do dyspozycji już tylko smartfon.

Przebudowa wiązała się także z migracją klientów i produktów. Wraz ze zmieniającym się wyglądem nie mogła ucierpieć dotychczasowa działalność sklepu, a obecni klienci nie mogli w żaden sposób odczuć niedogodności związanych z przebudową. Dzięki naszym programistom udało się to wykonać sprawnie i bez jakichkolwiek kłopotów. Sklep został też rozbudowany o w wiele nowych funkcjonalności w tym funkcje newslettera, mailingu, aktualizowania zapasów magazynowych. Dzięki temu wiele czynności udało się automatyzować przez co platforma działa sprawniej i szybciej.

Zapraszamy do obejrzenia realizacji sklepu internetowego w naszym portfolio a do przeglądania produktów i dokonywania zakupów pod adresem www.autyzm-sklep.pl