WebReklama zbudowała stronę dla Legia Run Club

Strona www dla Legii Run ClubLegia Warszawa to klub sportowy, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Znany jest nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce, Europie i na świecie głównie za sprawą sukcesów piłkarskich. Legia jako klub sportowy składa się z wielu sekcji, pozwalając zarówno młodym osobom na działalność zawodniczą, jak i uprawianie sportu hobbystycznie osobom praktycznie w każdym wieku. Legia Run Club to sekcja biegowa, która została powołana niedawno w celu propagowania biegania wśród osób w każdym wieku i stworzenia społeczności chcącej wspólnie biegać.Responsywna strona www

Jak wiemy sport ten coraz bardziej staje się popularny w Polsce, o czym świadczy coraz większa ilość maratonów i imprez dla biegaczy.Jako agencja interaktywna z chęcią podjęliśmy się budowy strony dla nowej inicjatywy Legii Warszawa. Strona miała wykorzystywać barwy klubowe, przy okazji być nowoczesna i przejrzysta. Miała też być źródłem informacji o działalności klubu, ale i o imprezach biegowych.

Jeśli chodzi o grafikę wykorzystaliśmy przede wszystkim charakterystyczny dla Legii Warszawa kolor zielony, który został użyty jako tło. Również użyliśmy pozostałe barwy klubowe – biel i czerwień, które pojawiają się w różnych elementach strony. Aby wyróżnić pojedyncze punkty na stronie użyliśmy koloru żółtego, tak aby przykuwały uwagę i były łatwe do znalezienia. Menu utrzymaliśmy w nowoczesnym stylu stosując tzw. hamburger. Pojawia się on już w wersji strony desktopowej. W centralnym punkcie umieściliśmy duży slider do prezentacji zdjęć i grafik wraz z napisami. Dodatkowo niektóre elementy tła przewijane z różnymi prędkościami spowodowały, że strona nabrała dynamizmu, głębi i jest bardzo interaktywna.Galerie na stronie www

 

Dodatkowym elementem jest kalendarz imprez prezentowany w formie widgetu. Po najechaniu na konkretną datę (dzień lub miesiąc) pojawia się szczegółowy opis imprezy. Strona zawiera też moduł aktualności do prezentacji najświeższych informacji, które w formie skrótowej są prezentowane na stronie głównej.
Jeśli chodzi o architekturę, to strona została wykonana na systemie do zarządzania treścią Web-CMS, którego WebReklama jest autorem. System pozwala sprawnie zarządzać stroną wprowadzając na nią teksty, obrazki, lub zmieniając praktycznie wszystkie elementy strony. Od strony technicznej do budowy wykorzystany jest- JS, PHP, HTML, CSS, AJAX, SVG. Zapraszamy do obejrzenia naszej realizacji, a wszystkich amatorów biegania z Warszawy do zapoznania się z ofertą klubu Legia Run Club.