Responsywne strony internetowe

Czym są strony responsywne?

Są to strony internetowe dopasowujące się bezwzględnie do rozdzielczości urządzenia, na którym ją w danej chwili wyświetlamy.

 

Co jest główną zaletą takich stron responsywnych?

Dobrze wykonana strona responsywna ma na celu ułatwienie użytkownikom dostęp do poszukiwanych informacji przy jednoczesnym zachowaniu czytelności serwisu na każdym urządzeniu.

Zobacz poniżej jak zachowuje się strona internetowa na rozdzielczościach ekranów dostępnych w PC, tablecie i smartfonie.

Strna internetowa widoczna na monitorze PC

Strna internetowa RWD na tablecie

Strona internetowa wyświetlana na tablecie


Strona internetowa wyświetlana na tablecie o rozdzielczości 768x1024. Jest to typowa rozdzielczość urządzeń mobilnych typu tablet. Jak widać na załączonym przykładzie, układ strony internetowej zmienia się z zachowaniem istotnych elementów graficznych i merytorycznych. Niektóre elementy jak np. ikony w menu znikają natomiast inne elementy zmieniają swoje pozycje na stronie.

Strona RWD wyświetlana na smartfonie


RWD - Responsive Web Design jest coraz bardziej popularny dzięki gwałtownemu rozwojowi technologicznemu w dziedzinie urządzeń mobilnych. Błyskawiczny i stały dostęp do internetu za pomocą telefonów komórkowych daje duże pole dla kreatywności Web-designerom i Web-developerom. Najbardziej popularna wyszukiwarka internetowa Google coraz mocniej premiuje i faworyzuje strony dostosowujące się do rozdzielczości poprzez podnoszenie ich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Strona internetowa RWD, widok na smartfonie

Adres
WebReklama

ul. Białostocka 24 lok. 111

03-741 Warszawa

Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Śledź nas
©WebReklama Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved.