Wielki tenis na kortach Legii

Warsaw open 2009 - korty Legii Warszawa

Po raz pierwszy po remoncie korty tenisowe Legii Warszawa zapełniły się kibicami.
W deszczową i wietrzną sobotę, 23 maja 2009 roku na kortach Legii zakończył się turniej WTA Tour Warsaw Open 2009 (z pulą nagród 600 000 USD). W trudnych warunkach atmosferycznych w finale zmierzyły się Alona Bondarenko z Ukrainy oraz rewelacyjna Alexandra Dulgheru z Rumunii. Po zaciętym i kilkakrotnie przerywanym pojedynku, lepsza okazała się dziewiętnastolatka z Rumunii.

warsaw open 2009

Młodzi tenisiści z Akademii Tenisa Legia Warszawa uczestniczyli w obsłudze tego prestiżowego turnieju. Ich zadaniem było utrzymanie porządku na korcie i podawanie piłeczek tenisowych zawodniczkom turnieju. Światowa ranga turnieju, obecność kamer telewizyjnych i wielu sławnych ludzi na trybunach, zobowiązywały chłopców i dziewczynki z naszego klubu do maksymalnej mobilizacji i pokazania się z jak najlepszej strony. Na zdjęciach widzimy ich w zielonych bluzach, dyskretnie wykonujących swoje zadania.

Korty Legii

To oni byli najbliżej zawodniczek turnieju, takich gwiazd światowego tenisa, jak Maria Szarapowa, Daniela Hantuchova, Marta Domachowska, Alona Bondarenko. Ich rola w turnieju, wbrew pozorom, była niezwykle odpowiedzialna. Musieli wyczuwać intencje zawodniczek. Chwila nieuwagi mogła zakłócić porządek lub przeszkodzić zawodniczce w koncentracji. Podczas ośmiu dni turnieju Warsaw Open uczestniczyli w 28 meczach eliminacyjnych i 46 pojedynkach turnieju głównego. Swoje zadanie wykonali wzorowo.

Korty Legii Legia Warszawa

Tekst i zdjęcia: Artur Bochenek

Adres
WebReklama

ul. Białostocka 24 lok. 111

03-741 Warszawa

Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Śledź nas
©WebReklama Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved.